Hanna, Hania, Haneczka…

Jedno z ładniejszych i coraz bardziej popularnych imion w ostatnim czasie. Miło było po powrocie  z wakacji uszyć tak ładne imię…IMG_0544Hanna, Hania, Haneczka…

 

I literki się szyją

Na dworze gorąco jak w piekle a zapotrzebowanie na literki nie maleje.

Matkapolka w dzień ugania się za swoim dwulatkiem – a to basen, a to rower, a to spacer. Ten Mały Człowiek to dopiero ma pomysły i nie zmierzone pokłady energii. Ma to swoje też dobre strony, bo im wcześniej zaśnie – czytaj „padnie”, to Matka ma więcej czasu na szycie.

IMG_0075

 

Nowsze komentarze →

How to make…

How to make – czyli parę słów o tym, jak wykonać literę B.

Podstawą każdej szytej przeze mnie rzeczy jest zrobienie wykroju. Każdą literę projektuję do indywidualnych upodobań lecz ich średnia wielkość to ok. 25 cm. Tak więc kartka papieru – najlepiej w kratkę, ołówek, linijka i do dzieła.

Następnie wykrój przypinam do tkaniny (najlepsze są bawełniane choć dzianina także dobrze nadaje się do formowania) i szyję wzdłuż zaznaczonej linii.  Po uszyciu obcinam szew na ok. 1 cm i wywijam na prawą stronę.

Zdjęcie poniżej przedstawia własnie taki etap gotowy do obszycia otworów (ręcznie na tzw. okrętke).

IMG_7851

Nowsze komentarze →

Literkowy szał

IMG_7837 Nowsze komentarze →

Zuzia i Hania

IMG_7818

Zuzia i Hania to kolejne imiona jakie w tym tygodniu Matka zrobiła. Właścicielki zadowolone i to się liczy. Oto one :

Nowsze komentarze →

Nikoś

IMG_7738

Przyszedł maj a wraz z nim nowe projekty (Tym razem Nikoś). Matka nie traci czasu i od razu bierze się za ich realizację. Na zdjęciu pierwsze efekty pracy a w następnej kolejności koń na kiju, królik przytulak (Mały Człowiek oszalał na punkcie „kic kiców” ), strój pszczółki dla Agatki i obowiązkowo kolejne imiona. Do roboty :)

Nowy pomysł

IMG_7667
Co zrobić z nadmiarem filcu i ruchomych oczek? Matkapolka od razu wpadła na pomysł zrobienia imienia dla najlepszego sąsiada Małego człowieka. Krzysiowi tak spodobał się prezent że już o godzinie 5 rano wstał i wpatrywał się w nowy nabytek :)

Lady M

ladyM

Tym razem napis, który zarazem zaprasza na stronę Lady M na Facebooku.