W temacie poduszek

U Matkipolki szyje się dniami i nocami – przez to brak czasu na wpisy ale na bieżąco można śledzić poczynania na Instagramie  https://www.instagram.com/matkapolkapog/. Wracając do tematu poduszek to trochę się ich nazbierało  – zapraszam do obejrzenia :)instagramcapture_61db736e-0165-4d6e-82f4-072a7d6cda4cPersonalizowane poduszki tkanina plus minky. Idealne na prezenty.

Nowsze komentarze →

Powrót torebek letnich

Jako że, dawno mnie tu nie było pora nadgonić zaległości. Zacznę od torebek które, biją rekordy popularności a właściwie ich kolor : blue, niebieski, modrakowy  – jak kto woli. W zapowiedziach mogę zdradzić  – szyje się torba plażowa – duża.

13407076_1846146382279645_8755983702722286916_n

Nowsze komentarze →

Personalizowane koło ze sklejki

Co by Matkapolka się nie nudziła gdy Tata Adam skleja domki. Koło ze sklejki trafiło do Ignasia oto efekt :

IMG_2312

Nowsze komentarze →

Z cyklu metamorfoza

Mały Człowiek rośnie i rośnie, nadal nie daje wytchnienia Matcepolce. No i jak to się potocznie mówi, potrzeby rosną wraz z wiekiem – przyszła więc potrzeba kupna nowego DUŻEGO łóżka. Jak to mówi Mały Człowiek jestem DUŻA i mam duże łóżko. Trochę to trwało zanim udało się namówić na kupno, ale w końcu jest i z dodatkami prezentuje się doskonale. Acha zapomniałam dodać w końcu nie mamy już sublokatora w naszym łóżku #celosiągnięty :)

IMG_1631

Nowsze komentarze →

Kilka słów o owijkach

Owijki, okładki jak zwał tak zwał. Robią ostatnio furorę. Oto kilka moich propozycji.

page

Filc i jeszcze raz filc

Pozostając w temacie filcu poproszono Matkepolkę o wykonanie czegoś dla dziewczynek w wieku 6 i 9 lat. Długo nie myśląc wiadomo było że, będzie to torebka  – torebunia a motyw przewodni bohater z bajki :). Oto one :

WP_20141208_014

Nowsze komentarze →

Hanna, Hania, Haneczka…

Jedno z ładniejszych i coraz bardziej popularnych imion w ostatnim czasie. Miło było po powrocie  z wakacji uszyć tak ładne imię…IMG_0544Hanna, Hania, Haneczka…

 

How to make…

How to make – czyli parę słów o tym, jak wykonać literę B.

Podstawą każdej szytej przeze mnie rzeczy jest zrobienie wykroju. Każdą literę projektuję do indywidualnych upodobań lecz ich średnia wielkość to ok. 25 cm. Tak więc kartka papieru – najlepiej w kratkę, ołówek, linijka i do dzieła.

Następnie wykrój przypinam do tkaniny (najlepsze są bawełniane choć dzianina także dobrze nadaje się do formowania) i szyję wzdłuż zaznaczonej linii.  Po uszyciu obcinam szew na ok. 1 cm i wywijam na prawą stronę.

Zdjęcie poniżej przedstawia własnie taki etap gotowy do obszycia otworów (ręcznie na tzw. okrętke).

IMG_7851

Nowsze komentarze →