Poducha w stylu pufy

Krążąc po lesie pewnej niedzieli trzy osobowa rodzina w składzie Matkapolka , Tata Adam i Mały Człowiek poszukiwali lisa .Tak lisa..Mały Człowiek cały spacer wypatrywał owego lisa ( lisiu, lisiu…).Wiadomo było że, liska tak łatwo jak to można np. w Londynie w centrum miasta spotkać u nas w lesie po prostu nie było. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu ale za to był to dobry impuls do uszycia pufki liska . Od dawna się z tym projektem zanosiłam i w końcu jest. Trochę wymaga dopieszczenia ale już służy Małemu Człowiekowi.

IMG_1406

A może by tak pas na narzędzia …

Pomysł na prezent dla małego chłopca na urodziny, takiego coś innego, może by tak pas na narzędzia i filcowy młotek, klucz, wiertarka i śrubokręt… ? Taki oto pomysł podesłała mi kuzynka. Mówisz i masz :)IMG_7897

Play kitchen

Play kitchen – Mały człowiek uradowany – w swoim dobytku dostał od Babci ręcznie robioną kuchnie (dzieło w 100 % babci Ewy). W piekarniku pieką się babeczki , zlew jest ciągle zalewany wodą :) a na kuchence gotują się filcowe warzywa. A Matka ma chwile spokoju i o to chodziło.

IMG_0041

Nowsze komentarze →

Pillow owl

Pillow owl

Sezon urodzinkowy wśród znajomych uważam za otwarty, a że sowy są ostatnio na topie i dzieci za nimi przepadają to postanowiłam zrobić poduchę sówkę. Mały Człowiek nie bardzo był skłonny oddać prezent solenizantce jednakże po krótkich pertraktacjach trafił we właściwe ręce. I tak sowa zadomowiła się u Laury, którą pozdrawiamy serdecznie.IMG_7921

Tilda bunny

Tilda bunny – Królik Tilda powstał oczywiście z myślą o Małym Człowieku, która to ostatnimi czasy szaleje na punkcie królików, zajęcy, chomików i takich tam. Tak to oto królik stał się przyjacielem do zabawy, kompanem na spacery i przytulanką do spania. Matka nie pomyślała tylko o tym, żeby królika zrobić z innego koloru tkaniny – bo nasz biały był hmm… krótko.

Warto przy okazji wspomnieć, skąd pomysł na Tildowego królika. A mianowicie wpadło mi w ręce parę artykułów z książek Tone Finnanger, twórczyni tildowego zamysłu.

Dla chętnych poniżej link z pomysłami:
http://www.pinterest.com/franciens/tilda-doll-tone-finnanger/

IMG_7866

Zagroda się powiększa

IMG_7791

Czego to się nie robi dla dzieci. Mamy już w swojej zagrodzie pingwiny, sowy, baranki, koguty i w końcu ukochanego konia. Konik co rano (ledwo po przebudzeniu) jest karmiony (słonymi paluszkami) i pojony (Puchatkiem) – Mały Człowiek funduje swojemu konikowi dietę lekkostrawną, po czym urządza sobie przejażdżki po pokoju a Matka w tym czasie ma jeszcze 5 minut by dospać.

Zagroda się powiększa.

Nagroda dla Małego człowieka

IMG_7626Dzisiejszy poranek zarówno dla Matki jak i jej latorośli był bardzo stresujący. Nie przedłużając… wezwała nas służba zdrowia i Mały człowiek musiał oddać krew. Łzy poleciały, ale Matka miała w zanadrzu nagrodę – tą oto sowę.  Hu Hu Hu….

 

Dwa pingwinki

2pingwiny

Pan Pingwin wzbogacił się o Panią Pingwin – i tak mamy rodzinkę?

Chyba tutaj brakuje kogoś najważniejszego – ale nie martwcie się, serduszka zwiastują, tak jak gwiazdki na niebie, że ta kochana osóbka jest niedaleko.

Już wkrótce, ta ukochana parka wyląduje w uściskach kochanej dziewczynki.